2020 yılının en iyi oyunları hangileri diye sorsak bir çok oyun severin aklına onlarca farklı oyun gelebilir. Fakat biz sizler için kendi gözümüzde 2020 yılının en iyi oyunlarını topladık. İşte Gamerbase ekibinin gözünden 2020 yılının en iyi oyunları.

2020 Yılının En İyi Oyunları

Valorant

2 Haziran 2020 tarihinde çıkan VALORANT, en hızlı çıkış yapan ve en iyi oyunların bizce başında geliyor. CS:GO arenasından bir çok oyuncunun VALORANT’a geçiş yapması ile espor tarafında da popülerliğini yakalayan VALORANT listemizin başında yer alıyor.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 şüphesiz 2020 yılının en beklenen oyunu olmuştur. Ancak çıkması ile birlikte hem iyi yönde hem de kötü yönde popüler olmayı başardı. 10 Aralık 2020 tarihinde bizlerle buluşan oyun, içerisinde yer alan hatalar nedeni ile milyonlarca oyuncu tarafından eleştirildi. Hele Konsol tarafında o kadar hata doluydu ki Sony ve Microsoft oyuncuların oyunu iade etmesine olanak tanıdı. Yine de PC tarafında ki hataların oynanışa çok etki etmemesi ve uzun yıllardır bu kadar büyük bir oyunun çıkması tüm oyuncuları mutlu etti.

Fifa 2021

Her sene yenisinin çıkması ile çıkış tarihinde satış rekorları kırmayı başaran FIFA serisi, FIFA 21 ile gene bu başarısını sürdürdü. 5 Ekim 2020’de çıkışını yapan FIFA 21 ilk defa Steam üzerinden satışa sunuldu ve satış rekorları kırmayı başardı.

Mount & Blade II: Bannerlord

Türk yapımı olarak Dünya’da göğsümüzü kabartan ve rekorlar kıran Mount & Blade II: Bannerlord’ı listemize eklemeseydik olmazdı tabii ki. 20 Mart 2020 yılında çıkışını yapan Bannerlord tek oyunculu olarak oynanabiliyor ve orta çağda geçen savaşları konu alıyor.

Microsoft Flight Simulator

18 Ağustos 2020’de Steam’da çıkışını gerçekleştiren Microsoft Flight Simulator, uçak sevdalıları tarafından çok beğenildi. Grafik kalitesine değinecek olursak gerçek hayattan bir farkı yok. Uçağın kullanışı, gece uçuşları, haritalar vs. adeta sanki gerçekten pilotsunuz ve uçağın içindesiniz gibi hissettiriyor. Oyunda 20 adet uçak ve 30 adet hava alanıda mevcut.

Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed: Valhalla, 10 Kasım 2020’de çıkışını yaptı. Bu pandemi zamanında Valhalla geliştiricileri oyunu çıkarmak için ellerinden geleni yaptılar ve Assassin’s Creed sevenleri ile yeni oyunu buluşturmayı başardılar. Kısa bir şekilde özetleyecek olursak Assassin’s Creed Valhalla, birçok aksiyon ve gizemin olduğu ve bu konuları işlerken Viking zamanlarını konu alan yeni bir seri.

Doom

DOOM! Şüphesiz her kişinin en az bir kere oynadığı oyunun yenisi ile buluştuğumuz bir sene oldu 2020. Çıkışı ile birlikte bize heyecanı, aksiyonu ve tempoyu hissettirmeyi başardı ki bu başarısı inceleme puanlarına da kesinlikle yansıdı. Oyun neredeyse tüm inceleme mecralarından tam puan almayı başardı.

Ghost of Tsushima

17 Temmuz 2020’de PlayStation platformunda yayınlanan Ghost of Tsushima, aksiyon ve macera oyunu olarak oyuncuların isteklerini karşılamayı başardı. Bu oyunda Tsuşima’nın tarihi eserlerini keşfedip gizliliğini çıkarmanız gerekiyor. Oyun oldukça başarılı grafiklere ve mekaniğe sahip.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin