Astralis, şu anda aktif kadrodan geçici olarak izin alma kararı veren Andreas “Xyp9x” Højsleth’i değiştirme seçeneklerini araştırıyor.

HLTV.org’un onayladığı rapora göre, Danimarklı’lar, NiP’den Jonas “Lekr0” Olofsson’u almaya ve temmuz ayının başında Heroic ile yaptığı sözleşmenin görev süresi sona erdikten sonra Patrick “es3tag” Hansen’in transferi sürecini hızlandırmaya çalıştı.

Ancak, raporun şu ana kadar hiçbir olasılığı gerçekleşmedi ve takımın koçu Danny “zonic” Sørensen, antremanda Xyp9x’in yerine oynamak zorunda kaldı.

1pv.fr’ye göre Astralis, Alex “ALEX” McMeekin’in transferi hakkında Vitality’e de soru yöneltti. Ancak iki takım yaklaşan BLAST Premier Spring Europe Showdown’da karşı karşıya geleceği için transfer seçenekleri kapatıldı.

24 yaşındaki oyuncunun izin alma kararı, tıpkı ekibin oyun içi lideri Lukas “gla1ve” Rossander’ın sebepleriyle benzerlik gösteriyor; tükenmişlik ve yorgunluk.

Kopenhag merkezli ekip, Jakob “JUGi” Hansen’i bu tür senaryolarla başa çıkması için altıncı oyuncu olarak almıştı. Ancak şu an işler devam ettiği için Xyp9x’in yerine geçebilecek yedinci oyuncuları yok. En azından çok yakında gerçekleşecek olan DreamHack Masters Spring süresince.

HLTV Raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

Xyp9x izinli olduğu içi güncel Astralis’in kadrosu şu şekilde görünüyor:

  • Nicolai “device” Reedtz
  • Peter “dupreeh” Rasmussen
  • Emil “Magisk” Reif
  • Jakob “JUGi” Hansen
  • Danny “zonic” Sørensen (Koç)
  • Lukas “gla1ve” Rossander (Tıbbi sebeplerle izinli)
  • Andreas “Xyp9x” Højsleth (İzinli)

İlginizi Çekebilir: Boca Boston, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nı kazandı

Önceki içerikBoca Boston, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nı kazandı
Sonraki içerikNations Royale’de Finlandiya’dan Sonra Rusya Karşısında da Galibiz

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin