VALORANT Dünya Şampiyonasına uzanan yolda düzenlenen VCT Türkiye Aşama 3 Challengers 2 kapalı elemeleri upper ve lower bracket karşılaşmaları ile devam etti. Sadece 1 takımın EMEA finallerine katılmaya hak kazanacağı turnuvada karşılaşmalar nefes kesmeye devam etti. Bugün oynanan karşılaşmalar sonrası RARE Esports ve Futbolist turnuvaya veda ederek EMEA finallerine katılma şanslarını kaybetti.

Upper Bracket Maçları

Beşiktaş Esports 1 – 2 Digital Athletics

Icebox: 10 13
Bind: 14 – 12
Split: 4 – 13

İlk turda Fire Flux’ı 2-1 geçen Digital Athletics ve BBL Esports’u 2-0’la geçen Beşiktaş Esports takımları karşı karşıya geldi. Sürekli git gel yapan Icebox haritasında Digital Athletics seride 1-0 öne geçmeyi başarırken, Beşiktaş Esports Bind haritasında uzatmalarda galip gelmesini bildi. Ancak Digital Athletics Split haritasında bu tura ne kadar iyi hazırlandıklarını gösterdi ve 13-4’lük rahat bir skorla seriyi 2-1 kazanmasını bildi. Digital Athletics bu skorla upper bracket finaline adını yazdırdı.

İlginizi Çekebilir: PUBG Ücretsiz Olabilir

RARE Esports 1 – 2 Thunderbolts Gaming

Icebox: 13 -8
Bind: 12 – 14
Ascent: 7 – 13

Challengers aşamasının iki sürpriz isminin karşı karşıya geldiği karşılaşmada RARE Esports Icebox’da 13-8 kazanarak seride 1-0 öne geçti ancak bu yeterli olmadı. Bind haritasında seriye tutunan ve uzatmalarda kazanan Thunderbolts Gaming serinin 3. haritasını 13-7’lik skorla kazanarak upper bracket finalinde Digital Athletics’in rakibi olmayı başardı.

RARE Esports 0 – 2 Fire Flux

Ascent: 11 – 13
Breeze: 2 – 13

İlk turda Digital Athletics takımına 2-1’lik skorla kaybeden ve kaybetme lüksü olmayan Fire Flux Ascent haritasında zorlansa da 13-11 skorla kazanarak seriyi 1-0’a getirdi. 2. Harita olan Breeze’de ağırlığını ortaya koyan Fire Flux RARE Esports’u 13-2’lik rahat bir skorla geçerek seriyi 2-0 kazanarak lower bracketde bir üst tura adını yazdırdı.

Beşiktaş Esports 2 – 1 Futbolist

Haven: 13-11
Split: 17 – 19
Ascent: 15 – 13

Ya tamam ya devam karşılaşmasında Beşiktaş Esports vs Futbolist karşılaşması her roundu ile tam anlamı ile nefes kesti. Sürekli kazanma serilerini gördüğümüz karşılaşmada Beşiktaş Esports son roundu Tecone ve MrFalin’in güzel oyunu ile kazanmayı bildi. Split haritası ile tam bir kaos niteliği taşıdı. Haritaya harika başlayan Beşiktaş maçı 6-0’a kadar getirdi ancak Futbolist tam 10 rountluk bir seri ile skoru 10-6’ya getirmeyi başardı. Daha sonrasında Beşiktaş’ın 5-0 lık serisi ile skor 11-10’a geldi ve işler burada kızıştı. Sürekli karşılıklı roundların alındığı karşılaşmaya clutchları ile damga vuran MOJJ ile Futbolist seriyi 1-1’e getirmeyi başardı. Serinin 3. haritası olan Ascent’de de rekabet hız kesmedi ve maç yine uzatmalara gitti. Futbolist’den MOJJ ve magoo ve Sterben’in kazanmak için ortaya koyduğu mükemmel oyunlara Beşiktaş tarafından Combatry, MrFalin ve Tecone yine harika oyunlarıyla cevap verdi. Harika anlara ve heyecanın tavan yaptığı karşılaşmada her iki takımda baştan sonra 3 haritayıda gerçekten muazzam oynadı ancak uzun süren günün kazananı Beşiktaş Esports oldu. Futbolist turnuvadan elenerek EMEA finalleri şansını kaybetti.

VCT Türkiye Aşama 3 Challengers 2 karşılaşmaları hakkında detayları twitter adresimizden anlık olarak takip edebilirsiniz.

Gamerbase Twitter

Görseller vlr.gg’den alıntıdır.

Önceki içerikPES 2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları Etkinliği Başladı!
Sonraki içerikRocket League Yeni Arabasını Duyurdu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin