Valorant’ta sesli iletişime ve sohbet kısmına kısıtlama geliyor. Bildiğiniz üzere çoğu oyuncu sesli iletişimi ve sohbet kısmını argo kelimeler kullanarak diğer oyuncuları rahasız ediyorlardı. Elbette bir kısıtlama geliyordu fakat bu sefer daha sıkı bir kısıtlama ile karşı karşıya kalacağız. Valorant’ın yapımcılarından Rea Edwards, Valorant’ın davranış kurallarını tartışarak daha fazla oyuncu sohbet ve sesli iletişim kısıtlamaları alacak dedi. Bunun daha fazla önüne geçmek için ise Valorant sistemini geliştirdi ve yeni bir sistem kurdu.

REKLAMmonsters reloaded advertisement

Edwards, ” Kısa bir süre içinde önce İngilizce olarak çalışan yeni bir sohbet değerlendirmesi sistemini uyguladık. Bu özellikde metin veya ses kısıtlamaları almış daha fazla oyuncuyla karşılaşabileceğiz anlamına gelmekte. Önümüzdeki aylarda desteklenen dillerde bu çalışmalara devam edeceğiz.” dedi. Ayrıca Edwards sözlerine şunları da ekledi;

” Suçlu oyuncuların tespit edilmesi çok kolay”

Gelişmiş algı sistemi şuanlık sadece İngilizce konuşanlar için çalışıyor. Diğer diller önümüzdeki aylarda tanıtılacak. Riot Games ayrıca toplum ahlakını bozan ve davranışı kötü olan oyuncularıda raporlamamızı istiyor.

Edwards, ” Nefret söylemi hakaretler ve bazı argo kelimeler oyunlarımızda hoş karşılanmıyor.” dedi ve sözlerine burada son verdi.

Önceki içerikRiot Games Wild Rift’e Rol Seçme Ekleyebilir
Sonraki içerikLeague Of Legends Elderwood Orn’u Tanıttı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin