Raze, doğru kullanıldığında oyuncuların yüksek yerlere ulaşmasını sağlayan yeteneklere sahip Valorant ‘da etkili bir ajan. Son zamanlarda bir oyuncu, Raze‘in el çantası paketlerini kullanarak Ascent‘te haritanın en üst noktasına ulaşmanın yolunu buldu.

Oyuncu, manevraya başlamadan önce zaman kazanmak için ortayı kontrol ederek ve bom botunu konuşlandırarak tura başlıyor. Alan temizlendiğinde, Mid Bottom‘daki duvarın üstüne çıkmak için el çantası paketini kullanıyor. Bundan sonra, ikinci el çantasını fırlatıp kendini haritanın üzerindeki yere ulaştırıyor.

‘Very illegal’ Raze boost on Ascent from VALORANT

Bu strateji, oyuncuların ortadaki gökyüzü kutusunda durmalarına ve saldırganların doğduğu yerden veya B ana noktasından düşmanlara ateş edebilmesine olanak tanıyor. Oyuncu, diğer takım konumlarını bulmadan önce üç düşmanı öldürmeyi başarıyor, bu da turu kendi lehlerine çevirmeye yardımcı olmak için yeterli.

Manevrayı açıklayan oyuncu, ikinci güçlendirmeyi zamanlamak için bir makro kullandığını ve normal olarak yapmanın zor olduğunu söyledi. Valorant‘ta çoğu oyuncuğu muhtemelen bunu beceremezler ancak  Raze‘in bir raundun başında ulti yeteneğini etkinleştirdiğini duyarsanız bu stratejiyi unutmayın.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin