Bir reddit kullanıcısı u/voidox tarafından keşfedilen duruma göre Valorant hile koruması bilgisayar açıldığı andan itibaren süresiz bir şekilde açık kalıyor, bazı kullanıcıları endişelendiren bu durum akıllara, daha önce Steam mesajlarını dahi okuyabilen ESEA Anti-Cheat rezaletini getirdi. Bir başka endişe konusu ise bu tür yollarla işlemci gücünü kullanarak kripto para madeni yapılabilmesi.

Habere göre hile korumasının çekirdek sürücüsü vgk.sys bilgisayarı açtığınız an çalışmaya başlıyor. Kapatmak için ya sürücünün ismini değiştirmeniz yada silmeniz gerekiyor fakat oyuna girdiğiniz andan itibaren sürücü kendini tekrar yükleyebiliyor. Karşılaştırmak için BattlEye ve EasyAntiCheat korumaları oyunun başlamasıyla birlikte açılıp oyun kapandığı an tamamen inaktif oluyor. Eğer kendi sisteminizde oyunun hile koruması arka planda çalışıyor mu diye denemek isterseniz  tek yapmanız gereken komut satırı açıp “sc query vgk” yazmak.

Riot Tarafından Cevap Gecikmedi

Durumun reddit üzerinde büyük bir etkileşim alması sonucu Riot görevlisi RiotArkem reddit üzerinden oyunculara cevap verdi. Bu cevaba göre teknik anlamda yazılanlar doğru fakat oyuncuların gizliliğini ihlal edecek hiç bir durum söz konusu değil. Bu şekilde dizayn edilmesinin sebebini ise hilecilerin oyunu açmadan önce hileyi açıp hile korumasını bypass etmelerini engellemek olduğu yönünde açıkladı.

 

 

Önceki içerikTeam Solo Mid PUBG ve Rocket League Takımlarını Kapattı
Sonraki içerikVFŞL Lig Aşaması Tamamlandı

1 Yorum

  1. Hilecilerin bypass etmelerini engellemek için böyle dizayn edildiğini söyleyip sonra da oyun açık değilken herhangi bir tarama yapmıyor demek çok iyiymiş. Ayrıca hilenin de önüne geçemedi. Diğer koruma yazılımları gibi oyunla birlikte açılıp kapanacak şekilde düzenlenmesi şart.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin