Riot Games’in yeni FPS oyunu VALORANT, kapalı beta süreci boyunca günde 3 milyon kişi tarafından oynandı. Bu iddia oyunun yapımcısı Riot Games’e ait.

VALORANT, kapalı beta sürecine başladığı andan itibaren FPS oyuncularının büyük çoğunu kendisine çekmeye başladı. Bu çekim o kadar başarılı oldu ki, yılların oyunu CS:GO’nun yapımcısı Valve, oyuna bir anda yenilikler getirerek VALORANT ile yarışa girdi.

VALORANT’ın kapalı betası geçtiğimiz günlerde sona erdi ve oyun, 4 Haziran 2020 tarihinde tam sürüm ile birlikte oyuncuların beğenisine sunulacak. Kapalı beta süreci hakkında istatistikler paylaşan Riot Games, oyunun kapalı beta süreci boyunca günde 3 milyon kişi tarafından oynandığını açıkladı.

Kapalı beta girişlerini Twitch üzerinden veren Riot Games, bu reklam taktiği sayesinde VALORANT’ın Twitch üzerinden 470 milyon saat boyunca izlendi. Bu istatistiklere baktığımız zaman oyunun büyük bir başarı ile hayatına başladığını söyleyebiliriz.

4 Haziran’da yeni içerikler ile tam sürümüyle dönecek olan VALORANT’ın gelecekte neler yapacağı büyük bir merakla bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Valorant Yeni Ajan Görüntülendi!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin