VALORANT oyuncuları uzun zamandır uygun bir ısınma (deathmatch) modu istiyorlardı. Yeni güncelleme ile birlikte, oyuna ölüm maçı da eklendi.

VALORANT’ın betadan çıkmasıyla, çoğu oyuncu sıralamalı maçlar oynamadan önce düzgün bir şekilde ısınmanın bir yolunu arıyordu. Spike Rush modu, tam olarak oyuncuların isteklerini karşılamadığından, yeni deathmatch modu tüm oyuncular tarafından beğeniyle karşılandı.

Ancak oyun modu, adından beklediğiniz gibi değil. Oyuncular, mevcut haritalardan birinde çeşitli doğuş noktalarında rastgele doğacaklar ve ardından diğer dokuz oyuncuya karşı oynamak zorunda kalacaklar.

Nasıl Oynanır ve Kazanılır

FFA Deathmatch, dokuz diğer oyuncuyla birlikte doğduğunuz ve mümkün olduğunca çok sayıda kill sayısı elde etmek için altı dakika süreyle oynanacak bir moddur. 30 kişiyi öldüren ilk oyuncu turu kazanır, verilen süre içinde buna kimse ulaşmazsa en çok öldüren oyuncu kazanır.

Yeni modda takım halinde savaşmak ve ajanların yetenek kullanmaları yasak. Sadece siz ve diğer oyuncular ajanların yeteneklerini kullanmadan, kendi yeteneklerinizi sergileyeceksiniz. Bu nedenle, karakter seçimi önemli değil. Aynı zamanda turun başında bir karakter de seçemeyeceksiniz.

Birini öldürdüğünüzde, düşman arkasında bir sağlık paketi bırakır. Üzerine basmak, sağlığınızı ve kalkanınızı tamamen dolduracak ve ayrıca yeniden doldurmaya gerek kalmadan cephanenizi yeniden dolduracaktır. Bu şekilde, hızını kesmeden büyük serilere devam edebilirsiniz.

Diğer oyuncular da iyileşmeye çalışacağından ve hatta onların gözüne çarpmanızı bekleyeceğinden, karşılaştığınız her cesede körü körüne koşmayın. Isınma amaçları için harika olan bu modda, taktiksel oynamak da kazanmanın bir parçası.

VALORANT – Deathmatch

Aynı zamanda bir gözünüzü de mini haritanızda tutun. Her beş saniyede bir, düşmanlarınızın konumu haritada ortaya çıkacaktır. Ancak sizin de diğer oyunculara görüneceğinizi unutmayın. Çoğu zaman hareket halinde olmak ise iyi bir fikir gibi görünüyor.

Bunun dışında kurallar diğer ölüm maçı modlarının çoğuyla hemen hemen aynı. Yakınlarda düşman varsa açıkta koşmayın, nişangahınızı kafa hizasında tutun ve ayak seslerini dinlemeye çalışın. Biraz pratik yaparak kolayca galibiyetleri elde edebilir ve sıradaki maçlarınız için mükemmel bir şekilde hazırlanabilirsiniz!

Görseller ve Kaynak; VALORANT TR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: CS:GO Oyuncusu nitr0 Valorant’a Geçeceğini Açıkladı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin