REKLAMmonsters reloaded advertisement

Bildiğiniz üzere yakın bir zamanda çıkan VALORANT, oyuncular arasında hızla popüler olmaya devam ediyor. Dünyamızın ileri bir zamanını konu alan oyunda, ajanlar da zamanın çok daha ötesinden geliyor. Sinematik görseller ile desteklense film olabilecek bu popüler oyunda bugünkü konumuz ajanların hikayeleri. Her biri özel olarak yaratılmış bu ajanların hikayelerini birlikte inceleyelim;

VIPER

Eskiden kimyager ve bilim insanı olan bu ajanımız da Amerika’dan geliyor. Bu evrene dahil olmadan önce zehirli gazlar ile ilgili araştırmalar yapıyordu. Ustalaşması zor olan ajanımız, geçmişte gücüyle ve zehriyle düşmanlarını etkisiz hale getiremese de çok keskin zekasıyla her zaman galip gelmeyi başarmıştır. Eski kişiliğini bırakıp, ajanlar arasında kaldığı zamandan beri zehirle öldürüp, zehirle besleniyor. Kontrol Uzmanı rolünü üstlenen bu ajan, zehri ve zekasıyla düşmanlarını mutlaka avucunun içinde tutabiliyor.

SOVA

Rusya’nın uçsuz bucaksız tundralarında yetişen Sova, düşmanlarını acımasız bir verimlilik ve titizlikle tespit eder, izlerini sürer ve onları yok eder. Geçmişte kaybettiği gözü yerine takılan yapan gözü ise yay ve ok takımı bağlı. Bu sayede de attığı oklarıyla düşmanlarını duvar içlerinden görebiliyor. Bu evrende en büyük düşmanı ise Cypher. İkisi de gözetlemede ve gözcülükte usta olan ajanlar birbirleriyle anlaşamıyor. Öncü rolünü üstlenen Sova, gözlem yetenekleri ile takımların önemli bir parçası oluyor.

CYPHER

Fas’lı bir ajan olan Cypher, geçmişte bir mühendisti. Oyun içerisinde nadir de olsa “Radionate bizim olmalı” dediğini duyuyoruz. Tek amacı bu maddeyi kazanıp, kendisini geliştirmek olan ajanımız, düşmanın her hareketini bilir, her sırrını duyar ve her manevrasını görür. Oyunda gözcü rolünü üstlenen Cypher, haritada bilgi uzmanı ve tek kişilik gözetleme ağı.

BRIMSTONE

Amerika’dan gelen bu ajanımız, oyuna yeni başlayan herkesin ilk tercihlerinden biri olabilir. Kolay yetenekleri ve hafife alınmayacak gücü ile herkesi etkisi altına alabilecek bir ajan. Üzerinden yapılan özel deneyler ile yörüngemizdeki silahlara erişim sağlayabilen Brimstone, böylece gökyüzünden taktiksel saldırılar yapabiliyor. Zırhında göze çarpan bir K logosu var. Aynı logoyu ve logonun kime ait olduğunu Haven haritasının bombalama alanında görüyoruz. Böylece bir zamanlar parçası olduğu bu firmaya karşı intikam için dönen bir ajan olduğunu söyleyebiliriz. Öncü rolünü üstlenen bu ajan, geçmişte de bir komutandı.

JETT

Ana vatanı Güney Kore’yi temsil eden bu ajanımız, eski dönem samuraylarına benzetilebilir. Tamamen VALORANT evreni laboratuvarı ürünü olan bu ajan, rüzgarı manipüle edebiliyor. Havada süzülebilir, kendini havadan hafif yapıp uçabilir. Bu yeteneklerin hepsi üzerinde yapılan deneyler sonrası, kendine verilen maddenin doğa ile etkileşimi sonucunda oluşuyor. Ustalaşması en zor ajanlardan biri olan Jett, başkalarının alamadığı riskleri alarak Düellocu rolünü üstleniyor.

PHOENIX

Birleşik Krallık’tan gelen bu ajanımız, kendine has dövüş yeteneklerini, yıldızlardan aldığı güç ile birleştiriyor. Bu ajanımız da tamamen VALORANT evreni laboratuvarı ürünü. Ateşe de hükmedebilen bu ajan, sizi kör etmek isterse yıldızlar ve ateşin benzersiz parlaklığını kullanıyor. Hiçlikten gelen Phoenix’in ultisi, küllerinden doğan Anka Kuşu’nu temsil ederek kendine gönderme yapıyor. Düellocu rolünü üstlenen ajanını, arkasında destek olsun olmasın, bildiği gibi savaşmak için ileri atılacağından şüpheniz olmasın.

Yazımızın diğer serisinde, kalan ajanları inceleyecek ve hikayelerini sizinle paylaşacağız.

Görseller; Red Bull TR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: CS:GO – Yerli, Yabancı En İyi Deathmatch ve Retake Sunucuları

Önceki içerikCS:GO – Yerli, Yabancı En İyi Deathmatch ve Retake Sunucuları
Sonraki içerikEn İyi Strateji Oyunları

1 Yorum

  1. Jett Brimston ve Phoneix üzerinde deneyler yapılmadı jett ve Phoneix radyanit sayesinde o güçleri kazanıyor Brimston bilmiyom ama onda da deneyler yapılmadı biliyom

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin