Yapımcılığını Proximity Games’in üstlendiği, hayatta kalma tarzı bir oyun olan Erzurum , 20 Ocak 2021‘de Steam platformu üzerinden yayınlanacak. Geçtiğimiz günlerde fragmanı da yayınlanan oyunun ne kadara satılacağı ise henüz belli değil.

Unreal Engine motoru ile geliştirilen oyunun müzikleri de bir hayli dikkat çekici.

REKLAMmonsters reloaded advertisement
Erzurum - Official Trailer

Oyunun Steam sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Tanıtım

Oyundaki karakterimiz Taylan, Türkiye’nin en soğuk şehri Erzurum‘un ıssız yerlerinde yaya bir şekilde seyahat etmeye çalışır. Fakat Taylan’ın bilmediği bir şey vardır. Girmek üzere olduğu yer, bir göktaşının düştüğü bölgedir. Zorlu iklim şartlarının yanında Taylan’ı daha büyük sıkıntılar beklemektedir.

Bu oyunda Erzurum‘un dondurucu soğuklarına, açlığa, susuzluğa ve en önemlisi vahşi hayvanlara karşı hayatta kalma mücadelesi vermek zorundasınız. Ormandan odun veya kömür bulup ateş yakmalı ve ısınmalısınız aksi halde soğuktan ölmeniz kaçınılmaz. Ayrıca çevreyi araştırıp kalacak yer, yiyecek, tıbbi malzemeler ve avlanmak için de silah gibi  işe yarar araç gereçler bulmalısınız. Hayatta kalmak için ne gerekiyorsa yapmalısınız.

OYUN MODLARI

Hikaye Modu

Karakterimiz Taylan ile beraber olayları ve hikayeyi keşfetmek için bu modu oynayabilirsiniz.

Serbest Mod

Bu oyun modu da hikaye modu gibi aynı mekaniklere sahip ancak burada sonsuz bir şekilde oyunu oynayabilirsiniz. Öldüğümüz taktirde son kayıt noktasından başlayabilirsiniz.

Meydan Okumalar

Bu bölümde çeşitli türden meydan okumaları seçebilir ve bu zor görevleri bitirmeye çalışabilirsiniz. Bu görevlerden bazılarında bitmeyen fırtına, daha soğuk hava şartları, daha fazla vahşi hayvan ve zaman kısıtlamalı görevler bulunmakta.

Büyük Açık Dünya

Büyük bir haritada 30’dan fazla bölgeyi keşfedip yeni maceralara atılabilirsiniz.

Kendini Sıcak Tut

Ormandan odun ve kömür toplayarak sobanızı yakıp sıcak kalmanız gerekli.

Dinamik Hava, Sıcaklı ve Zaman

Bu oyun modunda hava şartları  gün içerisinde değişebilir. Bir an güneşliyken bir an da kar yağabilir. Aynı akşam kar fırtınası ve don olayları da görülebilir.

Yağmalama

Bölgeleri keşfederek yemek , ilaç, araç gereç, yakıt, elbise gibi malzemeleri toplamaya çalış.

Zanaat Ve Yemek Tarifleri

Gelişmiş malzemelere erişmek, geleneksek Türk lezzetleri  Türk kahvesi, kebap ve tarhana çorbası yapmak için malzemeleri topla.

Silahlar ve Avlanma

Vahşi hayvanlardan korunmak ve geyik, tavşan gibi hayvanları avlamak için etraftan tabanca, tüfek gibi silahlar bulmaya çalış.

 

 

İlginizi Çekebilir: Valorant’ın Yeni Arayüzü Sızdırıldı

Önceki içerikCloud9, CS: GO Takımının Baş Antrenörü İle Yollarını Ayırdı
Sonraki içerikPubg Mobile Yılbaşı Etkinliği Düzenliyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin