Steam, oyuncular ve yapımcılar için yeni bir etkinlik başlatmıştı. 1 Ekim’de başlayan Steam Next Fest, 7 Ekim’e kadar devam edecek. Steam Next Fest, yakında çıkacak olan yüzlerce oyunun demosunu deneyebildiğiniz ve yapımcıların canlı yayınlarını izleyebildiğiniz tatlı mini bir etkinlik.

Hangi oyunu deneyeceğinizi bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız aşağıdaki listeden hoşunuza giden oyunları indirip deneyebilirsiniz.

Robin Hood – Sherwood Builders

Robin Hood – Sherwood Builders açıkçası benim ilgimi biraz çekmeyi başarmıştı. Şans verdiğimde de demodan yeterince keyif aldığımı söyleyebilirim. Oyunda zulüm ve adaletsizliğe karşı savaşan klasik bir kahramanı oynuyoruz. Şehir kurma ve RPG elementlerini bir arada sunan bu oyunda avlanabiliyor ve zanaat yapabiliyoruz. Bu tarz özellikleri bir arada kullanmasından ötürü benim ilgimi çekmişti ve denemek isteyen herkese de tavsiye ederim.

ANNO: Mutationem

ANNO: Mutationem, tema olarak gerçekten ilgimi çekmişti ve açıkçası büyük bir heyecanla açıp oynamıştım. Cyberpunk temasına sahip 2D-3D piksel sanatlı bir platform oyunu. Kendi kişisel görevlerinizi yaparken şehirdeki tuhaf yaratıklarla savaşıp uğursuz mega şirketlerle uğraşmalısınız. Ayrıca oyun platform oyunu olmasının yanında RPG öğeleri de barındırıyor.

Hometopia

Aslında anlatılacak pek bir şey yok. Bildiğiniz ev dizayn ediyorsunuz. İsterseniz kendiniz isterseniz de arkadaşlarınızla birlikte bir mahalleyi evlerle doldurabilirsiniz. Bu tarz simülasyon oyunlarını seviyorsanız kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

TUNIC

Tunic çok tatlı izometrik bir macera oyunu. Oyunda bir tilkiyi kontrol ediyoruz ve eski güçler, vahşi canavarlarla dolu dünyasını keşfe çıkıyoruz. Dünyada garip ve güçlü eşyalar lootlayarak keşfedilmemiş sırları açığa çıkarıyoruz. Açıkçası oyun beni görsel sanatı açısından çok etkiledi ve belki de sırf bu yüzden kendisine şans verdim. Fakat beklediğimin aksine oyun beni çok tatmin etti ve çıkış yapmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Benim şu ana kadar deneyebildiğim yapımlar bunlardı. Hepsi birbirinden farklı ve güzel oyunlar açıkçası. Özellikle TUNIC ve ANNO: Mutationem’in çıkışını heyecanla bekliyorum. Steam Next Fest’te dediğimiz gibi yüzlerce demo var ve hepsini yedi günde deneyimleyebilmek pek mümkün değil.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin