Riot Games, Vanguard geliştirilirken her zaman en yetenekli insanlar ile çalıştığını belirtmişti. Bunun ile sınırlı kalmayıp Riot Games, Vanguard aracılığı ile bilgisayar korsanlarına iş ilanı duyurdu.

Riot Games İş İlanı Verdi

Riot Games, geliştirdiği anti-cheat yazılımı olan Vanguard ile bir çok başarıya imza attı diyebiliriz. Bu zamana kadar yüzlerce uzaklaştırılan oyun korsanınında bir haliyle bu başarılı anti-cheat programı ilgisini çekiyor desek pek yanılmış olmayız.

Bunun farkında olan Riot Games, geliştirdikleri anti-cheat sisteminin içerisine gizli mesajlar yerleştirdi. Oyunun hile korumasını devre dışı bırakmaya çalışan bilgisayar korsanları bunun için çabaladıkları takdirde, karşılarına ummadıkları bir sonuç çıkıyor.

Karşılarına çıkan bu ekranda sistemi delmeye çalışan korsanlar için yazılan mesaj; ”Her zaman yetenekli insanları işe alıyoruz. Eğer bu mesajı bulduysanız iş ilanları sayfamıza bir göz atabilir ve ilginizi çeken bir şey olup olmadığına bir göz atabilirsiniz.”

Bunun ile sınırlı kalmayarak Riot Games, bunun ile ilgili bir ödül havuzu ayarladı diyebiliriz. Korsanların Riot Games lehine gerçekleştirdiği her özel hackleme çeşidine 100.000$’a kadar değer verildi.

 

 

1 Yorum

  1. bizim türklerde almış hileyi sırtlamış takımı götürüyor 50 60 kill ile ne yapacak parayı maksatları 1tlik olsun :d

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin