Geçen yıl Türkiye’de BLAST PRO Series 2018 İstanbul turnuvası düzenlendi. Bu yıl içinde de böyle bir turnuvanın düzenlenmesi bekleniyordu ancak yetkililerden alınan bilgilere göre 2019 senesinde Türkiye’de BLAST PRO Series turnuvası düzenlenmeyecek.

2018 senesinde üst düzey 6 CS:GO takımı İstanbul’da BLAST PRO SERİES 2019 İstanbul turnuvasında bir araya geldi. Turnuva Ülker Arena’da düzenlenirken, Türk esporu için tarihi bir andı çünkü daha önce Türkiye’de bu kadar büyük bir espor turnuvası yapılmamıştı.

Bu yıl içinde yeniden Türkiye’ye gelmesi beklenen BLAST PRO turnuvaları için kötü bir haber geldi. Yetkililerden alınan bilgilere göre 2019 senesinde büyük bir gelişme olmaması durumunda bir BLAST PRO turnuvası düzenlenmeyecek.

Bunun bence 3 sebebi var.

  1.  1. sebep Türkiye’yi uluslararası arenada temsil edecek bir CS:GO takımının bulunmaması. 2018 senesinde Space Soldiers bizi uluslararası alanda temsil ediyordu ancak 2018’in sonunda Space Soldiers dağıldı ve Türkiye’yi uluslararası alanda temsil edecek bir takım artık bulunmuyor.
  2. İstenilen seyirci Ülker Arena’ya gelmedi. Normalde diğer BLAST PRO turnuvalarında coşkulu bir kalabalık turnuvayı yerinden izliyordu ancak BLAST PRO SERİES 2018 İstanbul turnuvasında istenilen seyirci arenaya gelmedi ve bir nevi organizatörlerin Türkiye’ye olan bakış açısı değişti.
  3.  Arka planda gerçekleşen bazı olaylar. Burada söylenmeyecek, sahnenin arkasında gerçekleşen bazı olaylar yüzünden RFRSH’in Türkiye’ye olan bakış açısı değişmiş olabilir.

 

Umarım gelecek yıl Türkiye’de bir BLAST PRO Series turnuvası düzenlenir ve yeniden uluslararası bir CS:GO turnuvasına ev sahipliği yaparız.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin