Sensor Tower tarafından yayınlanan rapora göre PUBG Mobile, Aralık 2020‘de en yüksek hasılat yapan ikinci mobil oyun oldu.

Rapora göre oyun, Aralık 2019’a göre yüzde 7,5’lik bir artışla 177 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Gelirin büyük kısmı oyunun Peacekeeper Elite (Game for Peace olarak da biliniyor) adlı Çince sürümünden geldi. Battle Royale oyununun kazandığı toplam paranın yaklaşık yüzde 56’sı Asya ülkesinden geldi.

Amerika Birleşik Devletleri ise gelir bakımından ikinci sırada yer aldı ve yaklaşık yüzde 9,6’sı bu ülkeden geldi. Sensor Tower raporları, yalnızca Google Play Store ve Apple App Store‘daki verileri izler ve üçüncü taraf mağazalardan elde edilen gelirleri içermez.

Aralık ayının en yüksek hasılat yapan mobil oyunu ise bir başka Tencent oyunu olan Honor of Kings oldu. Yalnızca Çin ve Tayvan gibi birkaç bölgede bulunan mobil MOBA oyunu 258 milyon dolar kazandı. Bu rakam Aralık 2019‘a göre yüzde 58’lik bir büyümeyi temsil ediyor.

İlk beşteki diğer oyunlar arasında MiHoYo’nun Genshin Impact, Niantic’in Pokemon Go ve Roblox yer alıyor. Kısa süre önce futbol yıldızı Cristiano Ronaldo ile bir iş birliği yaptığını duyuran Garena Free Fire oyunu ise, bu ay en iyi gelir sağlayan oyunlar listesinde 9. sıraya yükseldi.

Dün itibariyle oyuna 1.2 güncellemesi geldi. Güncellemenin tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki içerikVALORANT 2.0 Yama Detayları
Sonraki içerikNa’Vi’nin Dota 2 Oyuncusu Twitch’ten Banlandı
Avatar
Kendisi 30 yaşında ve İngilizce öğretmeni olan yazarımız 10 yaşından itibaren bilgisayar oyunları ve teknolojiye ilgi duyuyor. E-spor, teknoloji ve oyunlar hakkında yazılar yazıyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin