PUBG Mobile‘ın popülaritesi, mevcut kullanıcı tabanına 232 milyondan fazla yeni oyuncu eklediği için her geçen gün katlanarak artıyor.

Bu kadar çok aktif oyuncu varken, oyunda hile kullanan oyuncu sayısı da haliyle yüksek oluyor. Bu tür hilecilerin üstesinden gelmek ve adil oyunu sürdürmek için PUBG Mobile yetkilileri bir çok bir hile önleme sistemi geliştirdiler. Birkaç gün önce, hilelere karşı harekete geçtiklerini ve sosyal medya platformlarından 125.000‘den fazla hile videosunu ve hile bilgileri veren gönderileri kaldırdıklarını açıkladılar. Ayrıca hayranları dolandırıcılara karşı yaptıkları eylemler hakkında bilgilendiren haftalık bir rapor da yayınladılar.

PUBG Mobile, önceki hafta, yani 1 Ocak‘tan 7 Ocak‘a kadar yasaklanan hileciler için 18.raporunu yayınladı. Rapor, 1.754.008‘den fazla hesabın hile nedeniyle PUBG Mobile’da yasaklandığını ve her hesabın kalıcı olarak askıya alındığını bildirdi. En çok kullanılan hileler ise görüş hilesi, otomatik nişan alma hilesi ve hızlandırma hilesi.

Geçen hafta PUBG Mobile, hile yapmaktan 2.395.953 hesabı banlamıştı. Bu hafta, bir önceki haftaya göre hile kullananların sayısı azalmış gibi görünse rakamlar hala oldukça yüksek seviyelerde.

Anlaşılan oyuncular hile kullanmaktan, yetkililer de onları banlamaktan bıkmayacaklar gibi görünüyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin