Dünyaca ünlü olan, turnuvaları yapılan Pubg Mobile Eylül ayında 200 milyon dolar kazandı. Gelirlerin çoğu da Çin’den geldi. Sensor Tower’ın raporlarına göre Pubg Mobile Eylül ayında dünya çapında ikinci sıraya yerleşti. Pubg Mobile geçtiğimiz ayda yaklaşık olarak 198 milyon dolar kazandığını bildirmişti. Bu ay ise bu rakam %13.3 artarak 200 milyon dolara çıktı. Bu yüzdelerin çoğu Çin tarafından geldi. Çinden gelen gelirlerin yüzdesi ise %56.5 olarak belirlendi ve ilk sıraya yerleşti. ABD’den gelen %12.4‘lük kısım ile ABD ikinci sıraya yerleşti.

REKLAMmonsters reloaded advertisement

Hindistan’da yasaklanan Pubg Mobile liderliği Çine kaptırdı. Hindistan elektronik ve bilişim bakanlığı oyunun Hindistan dışındaki kullanıcıların verilerini çaldığını iddia ederek oyunu Hindistan’da yasakladı. Sensor Tower’ın Ağustos ayıyla Eylül ayını karşılaştırdıkları zaman Pubg Mobile Eylül ayında daha az para kazandı. Pubg Mobile Ağustos ayında yaklaşık olarak 221 Milyon dolar hasılat yaptıklarınıda bildirdi. Ağustos ayının bu kadar çok gelirli geçmesinin sebebi ise Peacekeeper Elite’e yeni sezon geldiğinden bu kadar çok gelir elde edildi.

Geçen ay en yüksek hasılat yapan mobil oyun ise Honor Of Kings oldu. Honor Of Kings sadece Çin ve Tayvan bölgesinde mevcut durumda. Eylül ayında Honor Of Kings 2019’dan beri %87’lik bir oranla yaklaşık 240 milyon dolar kazandı.

 

Önceki içerikGalakticos Valorant Kadrosunu Kurduğunu Açıklandı
Sonraki içerikFifa 21 Ultimate Team En İyi Stoperler

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin