Küresel bir video oyun yayıncısı ve geliştiricisi olan Tencent Games, kısa süre önce PUBG Mobile‘ın arkasındaki ekip tarafından geliştirilen Undawn adlı yeni bir kıyamet sonrası, zombi hayatta kalma oyununu duyurdu. Oyunun mobil cihazlar ve PC için bu yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Undawn’ın, zombilerle dolu tehlikeli ve acımasız bir ortamda geçen devasa bir açık dünya aksiyon oyunu olduğu söyleniyor. İnsanlığın son umudu olarak kıyamet sonrası bir çorak arazide gezineceksiniz. Burada, oyuncuların sadece ölümsüzleri değil, aynı zamanda hayatta kalmayı başaran diğer insanları da geçmesi gerekecek. Oyuncular, kendilerini bir düello savaş cephesine karşı korumak için kaynakları toplayabilir, ticaret yapabilir, malzeme ve silah üretebilirler.

Undawn‘da oyuncular sadece hayatta kalmak için değil, aynı zamanda gelişmek için bir araya gelebilecekler. Bu, diğer oyuncularla daha fazla kaynak takas etmek, benzersiz barınaklar inşa etmek ve ölümsüzlerin öfkeli tehdidine karşı savaşmak için birleşmek anlamına geliyor.

Tencent Games‘in baş yapımcısı Rick Li; “Bu oyun, hem Oyuncuya Karşı Oyuncu (PvP) hem de Oyuncuya Karşı Çevre (PvE) oynanışını içerecek, muhtemelen Overwatch 2‘nin oyun tarzlarına benzeyecek.” dedi. Ekip, Undawn’ın geleneksel hayatta kalma oyununa yeni bir bakış açısı getireceğini ve hem mobil hem de PC için yeni ve heyecan verici bir deneyim olacağını söylüyor.

Undawn şu anda geliştirilme aşamasında ve bu nedenle, oyun veya hikaye ile ilgili resmi olarak yayınlanmış pek bir şey yok. Ayrıca resmi olarak ne zaman piyasaya sürüleceği de henüz belli değil. Ama oyuncular tarafından sevilecek bir oyun olacak gibi. Oyunun resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Oyun ile ilgili yeni bilgiler geldikçe sitemiz üzerinden sizlere aktaracağız. Takipte kalın…

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin