League of Legends en iddialı turnuvası olan League of Legends Worlds bu sene finalini Çinde yapıyor. Çinde grup aşaması ve eleme aşamaları biten turnuvada sıra finale geldi. Çin temsilcisi Suning ile Kore temsilcisi DAMWON GAMING finalde kozlarını paylaşacak. Maç 31.10.2020 Türkiye saati ile 13:00’da başlayacak.

Şangay Stadyumu Final için Hazır!

Medya Gününden Bir Fotoğraf

Suning Worlds Serüveni

Suning turnuvaya A grubunda başladı. Grubunda G2, Team Liquid ve Machi Esports ile karşı karşıya geldi. Grubu 4 Galibiyet 2 Mağlubiyet tamamladı. Aynı Rating sahip olan G2 ile 1. karşılaşmasına çıktı ve oradan aldığı galibiyet ile grubunu 1. olarak tamamladı. Çeyrek finalde Çin temsilcisi JD Gaming ile karşı karşıya geldi. Rakibini 3-1′ lik galibiyet ile geçen Suning adını Yarı Finale yazdırdı. Yarı Finalde yine bir Çin temsilcisi olan Top Esports ile karşılaşan Suning rakibini 3-1’lik bozguna uğratarak adını finale yazdırdı.

DAMWON GAMING Worlds Serüveni

DAMWON GAMING turnuvaya B grubunda başladı. Grubunda JD GAMING, PSG Talon ve Rogue ile karşı karşıya geldi. Grubunda diğer takımlara üstünlük kurarak 5-1 Galibiyet/Mağlubiyet ile 1. olarak tamamladı. Çeyrek finalde Kore temsilcisi DRX ile karşı karşıya gelen DAMWON rakibine tek bir galibiyet bile vermeden 3-0’lık skor ile Yarı Finale yükselmeye hak kazandı. Yarı finalde geçen senenin Finalisti Avrupa Temsilcisi G2 ile karşı karşıya geldi. 3-1’lik skor ile galibiyete ulaştı ve adını finale yazdırdı.

Worlds 2020 Karma Gerçeklik Sahnesi

Bu yıl League of Legends Worlds 2020 finaline doğru girerken, Riot Games, dünyanın şimdiye kadar gördüğü en ayrıntılı karma gerçeklik (XR) aşamasına sahip birinci sınıf spor yayını olma iddiasını daha da artırdı. Şirket, 40’tan fazla XR sanatçısı ve teknisyeninin yardımıyla, karma gerçeklik ortamlarını gerçek zamanlı olarak 32K çözünürlükte ve saniyede 60 kare sunabilen değiştirilmiş bir Unreal Engine sürümü kullanacak.

Kamera Arkası

2020 Dünya Şampiyonası Baş Yapımcısı Nick Troop ve ortak yapımcı Possible’ın Kreatif Direktörü Michael Figge’nin de görüşlerini paylaştığı kamera arkası videosu;

Worlds 2020 Tech - Behind The Scenes

 

Maçları RiotGamesTurkish Twitch hesabından veya Youtube hesabından takip edebilirsiniz.

 

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin