Riot games, League of Legends Sezon Ortası Turnuvası olan MSI 2020 turnuva tarihini 3 Temmuz olarak açıkladı. Turnuvanın yapılacağı mekan hâlâ belli değil.

CORONA VİRÜS ENGELİNE TAKILMIŞTI

League of Legends‘ın en büyük ikinci resmi turnuvası olan MSI 2020 Mayıs ayından Temmuz ayına kaydırıldı. Daha önce Corona virüs yüzünden ertelendiği duyurulan turnuva, gerek seyahat sıkıntılarını minimuma indirme, gerek oyuncu ve izleyicilerin sağlıklarını korumayı hedefliyor.

Riot Games’in en büyük korkularından bir tanesi de ülkelerin birbirine uyguladığı seyahat yasakları. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye, İran dahil pek çok ülkeye uçuşları yasaklamıştı. Fakat aktarmalı uçuşların devam ettiği yönde birçok eleştiri gelmeye hâlâ devam ediyor.

3 Temmuz 2020 Cuma günü başlayacak olan League of Legends MSI 2020 turnuvası, 19 Temmuz 2020 Pazar günü tamamlanacak. Normalde aylar öncesinden açıklanan turnuvanın oynanacağı mekan hâlâ açıklanmış değil. Riot Games, etkinliği salgından en az etkilenen uygun ülkelerden birinde yapmak isteyecektir. Pek çok otomobil, teknoloji ve oyun fuarının gerçekleşmesinin iptali ve ertelemesine sebep olan hastalık, yaşlılar üzerinde oldukça fazla tehlikeli durumda. Riot Games’in önümüzdeki haftalarda turnuva mekanını açıklaması bekleniyor.

Rift Rivals turnuvası artık yapılmayacak

Riot Games, takvimde yaşattığı sıkışıklık, oyuncular ve takımlardan alınan geri bildirimler ile Rift Rivals turnuvasını hâlâ gerçekleştiği bölgeler için de emekliye ayırma kararı aldık. dedi.
Rift Rivals, turnuvasını yapmanın yeni yollarını aramaya devam edeceklerini ve ilerleyen zamanlarda yeni ya da aynı isimle geri dönebileceğinin mesajını da verdi.

MSI 2020 için durum değerlendirmeleri ve çalışmaları oyuncular ve taraflar için devam edecek. Yani turnuvanın hâlâ iptal edilme ihtimali var.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin