Daha önce haberini yaptığımız, David Beckham‘ın takımı olarak anılan Guild Esports, First Strike Europe turnuvası sırasında oyun açığı kullanarak G2 takımına karşı haksız avantaj elde ettiği için turnuvadan diskalifiye oldu. Böylece ilk defa Riot Games tarafından Valorant için bir takıma ceza verildiğini görüyoruz.

REKLAMmonsters reloaded advertisement

Açıklama bir kaç saat önce Valorant resmi Twitter hesabından yapıldı, dün oynanan karşılaşma yüzünden ceza alan Guild Esports takımı kazandıkları maçtan elenmiş oldular.

Öte yandan verilen ceza yalnızca tek turnuvalık olarak görünüyor, Guild Esports bir sonraki hafta oynanacak açık elemelere yeniden katılabilecek.

Guild Esports tarafından yapılan açıklama ise hemen ardından geldi, bu duyuruda özetle üzgün olduklarını ve yaptıkları şeyin bazı yetenekleri yaratıcı bir şekilde kullanmak olduğunu söylediler.

Kullanılan açığın ise aşağıdaki videoda görülen Killjoy tareti üzerine kurulan Sage duvarı olduğu söyleniyor. Bu sayede Ascend haritasının B bomba alanında rakibe karşı haksız olarak büyük bir avantaj elde edilebiliyor.

Insane Sage and Killjoy Boost

Önceki içerikClash Royale’e Yeni Oyun Modları Geliyor
Sonraki içerikCall of Duty: Mobile’ın Gece Modu, Haritalara Geldi

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin