Özellikle rekabetçi ve takım halinde oynanan FPS oyunlarında, rastgele bir maça girdiğinizde takımınıza türlü türlü oyuncular gelmekte. Bazı oyuncular var ki oyun başlar başlamaz takımı sabote eder, bazıları oyun içinde sürekli emir verir, sayıyı alamadığınızda ya da vurulduğunuzda dalga geçmeye çalışır, bazıları da oyunu size zindan eder. Bu tarz oyunculara denk gelmeyeniniz yoktur. O zaman gelin hep birlikte oyunlarda sevilmeyen oyuncu türlerini listeleyelim.

En Sevilmeyen Oyuncu Türleri

Küfürbaz Oyuncu

Özellikle FPS oyunlarında küfürbaz oyuncular daha çok. Eğer oyuncunun istediğini yapmazsanız ya da hatalı oynarsanız başlar size sövmeye. Bu oyuncular yüzünden bazen insanın oyun oynayası gelmiyor.

Emir Veren Oyuncular

Bu tür oyuncularda sürekli istedikleri olsun isterler. Mesela Short’tan gidiceksiniz ve takımınızdaki kendini lider sanan oyuncu hayır oradan gitme long kısmından git. Yani bildiğiniz benim kuklam olucaksınız sizi ben yöneticem kafasındalar.

Rus Oyuncular

Özellikle CS:GO oyununda Rus oyuncular epey bir fazla. Düşük ranklarda takımımıza gelen Rus oyuncular, ya takım arkadaşına ateş eder ya da mikrofon basıp rush b rus b diye tuttururlar. Hele ki takımda 2 tane Rus varsa hiç susmazlar.

Troll Oyuncular

Takımlarda olmazla olmazlardan bir tanesi de Troll oyunculardır. Oyununuza gelir ve ilk başlarda saçma sapan konuşurlar. Daha sonralarında adam vurmadan ya da adam kesmeden (League of Legends) karşı takıma ölürler. Hele ki 1vs2 kaldığınız zaman yerlerinizi bile söylerler.

Yüksek Pingli Oyuncular

FPS oyunlarında takımımıza gelen pingli oyuncular en sinir bozucu oyunculardan bir tanesidir. Madem pingin var neden girdin dediğimiz zaman ise ”SANANE” cevabı ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu arada oyuna girmeden önce Speed test ile pinginizi test edebilirsiniz.

Afk Kalan Oyuncular

Gelelim AFK oyunculara. Önemli bir Rank maçındasınız ve maçın ortasında takımınızdaki bir oyuncu AFK kalıyor. Maçı da kaybediyorsunuz. Şahsen bu benim en sinir olduğum durumlardan bir tanesi. Madem AFK kalıcaksın neden oyuna giriyosun. Ya da önemli bir şey varsa da sesli iletişim diye bir şey var. Önemli bir işiniz çıktıysa söyleyin ki bizde bilelim.

Boostlanmış Oyuncular

Hemen hemen herkesin takımına illa ki Boostlanmış oyuncu gelmiştir. Hele bazıları var boostlandığı halde takıma flame atıyor. Yani hak etmediğin bir rankta oynamak seni ne kadar cezbedebilir.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin