RedBull Home Ground VALORANT Turnuvası, Türkiye’den 3 takımın davet edilmesi ile bir anda ilgi odağı konusu oldu. Uzun süreden sonra ilk kez bir turnuvada izleyeceğimiz BBL Esports ise davetli olarak katılacağı elemelerden çekildiğini duyurdu. Açıklama takım kaptanı Semil “LEGOO” Selvi’ tarafından yapıldı.

BBL Esports ve Oxygen Esports RedBull Home Ground turnuvasının eleme aşamasına davet edildi. Bu elemeden birinci olarak çıkacak takım, ana turnuvaya katılmaya hak kazanacaktı. Sanıyoruz ki RedBull davetli takımları kendisi turnuvayı duyurana kadar gizli tutmayı tercih etti ve elemelere davet edilen takımların bundan haberi yoktu. Ana turnuvaya Futbolist‘in davet edildiğini duyurudan öğrenen BBL Esports ise turnuvadan çekilme kararını hızlıca açıklamayı tercih etti.

İlginizi Çekebilir: Oxygen Esports ve BBL Esports Red Bull Home Ground Elemesine Davet Aldı

BBL Esports kaptanı LEGOO turnuvadan çekilmeleri ile ilgili şu sözleri söyledi:

“RedBull Home Ground turnuvasında oynayacaktık ancak Futbolist‘in davet aldığını öğrendiğimizde oynamaktan vazgeçtik. Konunun Futbolist ile herhangi bir alakası yok Futbolist takımına saygımız sonsuz ve saygı duyduğumuz eski takım arkadaşlarımız bu takımda oynuyor. Fakat Türkiye Şampiyonu ve rank sisteminde yukarıda olmamıza rağmen ana turnuvaya kısmına davet edilmeyi bekliyorduk. Bize takım olarak haksızlık yapıldığını düşünüyoruz ve elemelerden çekilmeye karar verdik. Konunun Futbolist ve diğer takımlar ile hiç bir alakası yok.”

LEGOO ayrıca Riot tarafından yapılacak yeni turnuva elemesine katılacaklarını ve yakın zamanda orada mücadele edeceklerini de belirtti. BBL Esports takipçilerinin takım maçlarını izlemek için bir süre daha beklemesi gerekiyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin