S.S.S. VE DETAYLAR

 • AORUS CS:GO CUP'a NASIL KATILIRIM?

  AORUS CS:GO CUP'da yer alan takımlardan birisi olabilmek için öncelikle organize edilecek 3 açık eleme turnuvasından birinde finale kadar yükselen takımlardan birisi olmanız gerekli.

 • AÇIK ELEMELERE NASIL KAYIT OLURUM?

  Her biri 256 takımın katılımıyla sınırlı olan açık eleme turnuvalarının kayıtları sırayla açılmaktadır.
  O sırada kayıtları açık olan elemeyi ana sayfadan görüntüleyebilir, katıl butonuna tıklayarak FACEIT üzerindeki turnuva sayfasına giderek takımınızı turnuvaya kaydedebilirsiniz.
  Turnuvaya kayıt yaptırdıktan sonra iletişim kurmak, destek almak ve duyuruları takip edebilmek için buraya tıklayarak Gamerbase Discord sunucusuna katılmanız gerekmektedir.

 • FACEIT ÜZERİNDEN TAKIM KAYDINI NASIL GERÇEKLEŞTİREBİLİRİM?

  1. Eğer FACEIT üzerinde mevcut bir takımınız yoksa faceit.com/tr/create-team sayfasına giderek takımınızı oluşturun.
  2. Takımınızın tüm oyuncularını FACEIT üzerinden oluşturduğunuz takıma davet edin. (1 yedek oyuncu ve 1 koç hakkınız bulunmaktadır)
  3. Katılmak istediğiniz açık elemenin sayfasına giderek takımınızı turnuvaya kaydedin.
  4. İletişim kurmak, destek almak ve duyuruları takip edebilmek için buraya tıklayarak Gamerbase Discord sunucusuna katılın.

 • KAYDIMI YAPTIRDIKTAN SONRA NELER YAPMAM GEREKİYOR? NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

  Kayıt sonrasında yapılması gerekenler:
  1. Turnuva boyunca iletişim kurabilmek ve destek almak için buraya tıklayarak Gamerbase Discord sunucusuna katılmanız ve AORUS CS:GO CUP ile ilgili kanalları takip etmeniz gerekmektedir.
  2. Eğer yüklü değilse tüm oyuncuların FACEIT'in anti hile yazılımı olan FACEIT Anti-Cheat yazılımını yüklemesi gereklidir. Yazılımın maçlar sırasında açık olması, maç sunucularına bağlanılabilmesi için gereklidir.
  Dikkat edilmesi gerekenler ve tavsiyeler:
  1. Maçlarda tüm oyuncuların FACEIT hesaplarıyla eşleştirdikleri Steam hesaplarını kullanması gerekmektedir.
  2. Daha önce FACEIT üzerinden maç oynamadıysanız veya Anti-Cheat yazılımını ilk defa yüklediyseniz sorun yaşamayacağınızdan emin olmak için FACEIT üzerinden en az bir maç oynamanızı tavsiye ediyoruz.
  3. Turnuvanın takımlar listesinde takımınızın yer alıp almadığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

  Yaşadığınız herhangi bir sorunla ilgili Gamerbase Discord sunucusundan destek alabilirsiniz.

 • AORUS CS:GO CUP HANGİ FORMATTA NASIL OYNANACAK?

  6'sı açık elemelerden, 2'si davet ile gelen 8 takımın yer alacağı AORUS CS:GO CUP, üst ve alt braketten oluşan ikili eliminasyon formatında oynanacak.
  Hem üst hem de alt braketin final maçları 3 harita üzerinden (Bo3), geriye kalan maçlarsa tek harita üzerinden (Bo1), büyük final karşılaşmasıysa 5 harita üzeriden (Bo5) oynanacak.
  Üst braketten gelen takım büyük final serisine 1 skor önde başlayacak.

 • TURNUVA TAKVİMİ NASIL OLACAK?

  4 Eylül Cuma: Üst braketin tüm maçları 5 Eylül Cumartesi: Alt braketin tüm maçları 6 Eylül Pazar: Büyük final karşılaşması
  oynanacak.

 • TURNUVANIN ÖDÜL HAVUZU NASIL DAĞITILACAK?

  Toplamda 10.000TL olan ödül havuzu ilk 3 takıma aşağıdaki şekilde paylaştırılacaktır:
  1. takıma: 6.000TL
  2. takıma: 3.000TL
  3. takıma: 1.000TL

 • TURNUVANIN CANLI YAYINI YAPILACAK MI?

  Üst braketin yarı final ve final maçlarının, alt braketin final maçının ve büyük final karşılaşmasının resmi canlı yayını olacak.
  Bunun dışında canlı yayın yapmak isteyen takımlar, oyuncular veya yayıncılar AORUS CS:GO CUP - İletişim sayfasından Gamerbase'e ulaşarak izin alabilir.

 • TURNUVAYA HANGİ TAKIMLAR DAVETLİ OLARAK KATILACAK?

  Davetli takımların biri açık elemeler başladıktan sonra, diğeriyse açık elemeler tamamlandıktan sonra açıklanacak.

AORUS CS:GO CUP Kural Kitapçığı


Bu kural kitapçığı, Gamerbase tarafından düzenlenmekte olan AORUS CS:GO CUP turnuvası için hazırlanmıştır.


1. Turnuvaya Uygunluk

Takımların, Gamerbase tarafından düzenlenen AORUS CS:GO CUP’a katılabilmesi için aşağıdaki şartları sağlıyor olması gerekir:
- Takımdaki en az 3 oyuncunun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması veya Türkiye Cumhuriyetinde ikamet etmesi gerekmektedir.
- Takımdaki tüm oyuncuların 15 yaşını doldurmuş veya 15 yaşından büyük olması gerekmektedir.
- Takımın en az bir üyesinin (bu kişi koç, yedek oyuncu veya takım çalışanı olabilir) 18 yaşını doldurmuş veya 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.


1.1 FACEIT ve CS:GO Hesabının Turnuvaya Uygunluğu

Turnuvada mücadele edecek her oyuncunun, FACEIT ve CS:GO hesabında turnuvaya katılmasını engelleyecek herhangi bir yasaklaması olmaması gerekmektedir. Turnuvaya katılan oyuncuların yakın zamanda farklı hesaplarda Faceit cheating ve Steam CS:GO VAC yasaklamaları olması tespiti halinde turnuvadan diskalifiye edilirler, bu zaman dilimi 2 yıldan daha az bir süre olarak belirlenmiştir.

Turnuvaya takımlar, 5 as + 1 yedek oyuncu ve 1 koç ile birlikte katılım gösterebilir.

Oyuncular, maçlarda sadece FACEIT hesaplarıyla eşleştirilmiş olan Steam hesaplarını kullanabilir.2. Ödül Havuzu

Turnuvanın toplam ödül havuzu 10.000 TL’dir ve ilk 3 takıma aşağıdaki şekilde paylaştırılacaktır.

1. Takım: 6000 TL

2. Takım: 3000 TL

3. Takım: 1000 TL


Ödüllerin gönderimi 45 iş günü içerisinde takım temsilcisi tarafından belirtilen banka hesaplarına gerçekleştirilecektir. Belirtilen banka hesaplarının Türkiye Cumhuriyeti içerisinde hizmet vermesi gerekmektedir.3. Takım Uygunluğu

Turnuvada mücadele edecek her takımın en az 5 oyuncu ile turnuvaya kayıt olması gerekmektedir. Takımlar, turnuvaya kayıt olmadan önce takım kaptanlarını belirlemesi ve turnuvaya katılırken takım kaptanlarını belirtmesi gerekmektedir.


3.1 Takım İsmi Uygunluğu

Turnuvada mücadele edecek takımların ve oyuncuların kullandıkları hiçbir görselde, isimde veya etikette; ırk, din, dil, etnik köken, cinsiyet ayrımı yapan veya nefret söylemi içeren bir unsur bulunamaz.

Bu kuralın ihlali tespit edildiğinde Gamerbase oyunculardan veya takımdan kullanıcı adı, avatar, logo, takım etiketi veya takım ismi değişikliği talep edebilir.


3.2 Yedekler

Turnuvada mücadele edecek olan takımların, toplam 1 adet (Ana turnuvada 2) yedek bulundurma hakkı vardır. Yedek oyuncu her maç öncesi maç lobisinde Faceit'in kendi kadro kilitleme sistemi kullanılarak oynatılabilir.

Oynanan bir harita sırasında oyuncu değişikliği yapılamaz, harita aralarında yedek oyuncunun kadroya alınıp çıkartılmasında herhangi bir kısıtlama yoktur.


3.3 Koç

Takımlar, turnuva boyunca 1 adet koç bulundurabilir. Koçlar turnuva boyunca kendi takımlarını gecikme olmadan izlemek için maça bağlanabilirler.


4. Turnuva

AORUS CS:GO CUP turnuvası, 3 açık eleme ve 1 final aşaması içermektedir.


4.1 Açık Elemeler

Final aşamasında mücadele edecek 8 takımdan 6 tanesi, açık eleme turnuvaları sonucunda turnuvaya katılmaya hak kazanacaktır. En fazla 256 takımın katılabileceği açık elemelerden, her bir açık elemenin finalistleri (Yarı finalleri kazanan iki takım) olmak üzere büyük finale katılabileceklerdir.


Açık elemelerde maçlar, yarı finale kadar bo1, yarı final sırasında bo3 formatında oynanacaktır. Yarı finallerdeki maçını kazanan takımlar ana turnuvada oynamaya hak kazanır.


1. Açık Eleme:13-14 Ağustos 2020

2. Açık Eleme: 20-21 Ağustos 2020

3. Açık Eleme: 27-28 Ağustos 2020


4.2 Final Aşaması

Final aşamasında 2 davetli olmak üzere toplam 8 takım mücadele edecektir. İkili eleme sistemiyle düzenlenecek olan final aşamasında üst ve alt braket aşamasının finaline kadar maçlar bo1 formatında oynanacaktır. Hem üst hem alt braketin final aşamasıysa bo3, büyük finalse bo5 üzerinden oynanacaktır.


Büyük finale üst braket aşamasından gelen takım, seride 1-0 önde başlar.

Final aşaması, 4-5-6 Eylül 2020 tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlenecektir.


4.3 Turnuva Bilgisi

Turnuva, FACEIT üzerinden düzenlenecek ve 128 tick sunucularda maçlar oynanacaktır. Turnuvaya katılacak her oyuncu, FACEIT AC’yi maç boyunca kullanmayı kabul etmektedir.


Maçlar uzatmaya gitmesi durumunda, 6 round üzerinden oynanacaktır ve uzatmaların başlangıcında ve taraf değişikliğinde her oyuncuya 10.000$ para verilecektir. Uzatma serisindeki beraberlik durumunda dahi maçlar berabere sonuçlanamaz, bir taraf kazanıncaya kadar yeni bir uzatma serisi oynanır.


4.4 Harita Havuzu

Açık eleme ve finallerde kullanılacak olan harita havuzu güncel ve resmi harita havuzu olarak belirlenmiştir. Bu haritalar Inferno, Train, Mirage, Dust2, Overpass, Nuke ve Vertigo'dur.


4.5 Harita Yasaklama ve Seçim

Turnuva aşamalarında kullanılacak harita yasaklama ve seçim formatı önceden belirlenmiş olup aşağıdaki gibi uygulanacaktır.


En iyi 1 harita maçlarında (Bo1):

Yasakla / Yasakla / Yasakla / Yasakla / Yasakla / Yasakla / Kalan Harita


En iyi 3 harita maçlarında (Bo3):

Yasakla / Yasakla / Seç / Seç / Yasakla / Yasakla / Kalan Harita


Üst braketten gelen takımın 1-0 önde başladığı büyük final karşılaşmasında (Bo5):

Yasakla / Yasakla / Seç / Seç / Seç / Seç


4.6 Teknik Problemler ve Maç Tekrarları

Turnuvadaki oyuncuların çoğunluğunu etkileyen problemlerde her zaman sorun çözümleninceye kadar beklenir veya turnuva takvimi Gamerbase tarafından tekrar planlanır.

Genel sorunlarda, eğer sorun 1 saatten kısa bir süre içerisinde çözüldüyse ve teknik olarak mümkünse, maç sorun yaşanmamış son yedekten devam ettirilir.

Gamerbase, turnuvayı olumsuz yönde etkileyeceğine karar verdiği bazı özel durumlarda sınırlı sayıda takımı etkileyen problemleri genel sorun ilan ederek turnuva akışını, programını ve takvimini değiştirebilir.


4.6.1 Maç başlamadan önce yaşanan oyuncu taraflı problemler

Çoğunluğu etkilemeyen bireysel problemlerde takımın mümkün olan hızlı şekilde hakemlerden destek istemesi gerekmektedir. Hakemler maç başlangıcını, sorunun çözülmesine yardımcı olmak amacıyla, 15 dakikaya kadar geciktirebilir. Takımlar turnuva boyunca bir tur eksik oyuncuyla oynayabilir ancak o turdan sonraki tura eksik oyuncuyla devam edemez.


4.6.2 Maç sırasında yaşanan oyuncu taraflı problemler

Maçlarda takımlara toplam 10 dakika mola hakkını sunulmuştur. Problemin çözülememesi halinde takımlar en fazla 1 eksik oyuncu ile maça devam edebilir fakat kazanmaları halinde bir sonraki turda yine eksik oyuncu ile maça başlayamazlar.


4.6.3 Yayını yapılan maçlarda yaşanan problemler

Resmi yayını yapılan maçlarda yayın izleyicilerinin tecrübesi de gözetilerek hakemlerce teknik problemler ve maç tekrarları kurallarına uymayan kararlar verilebilir.


4.7 Yayın

Organizasyonun yayın ve yayın hakları Gamerbase'e aittir. Yayıncılar ve turnuvada mücadele eden takımlar, yayın gerçekleştirmek için maç tarihindenen az 24 saat önce hakemlerle iletişime geçebilir veya [email protected] eposta adresine mail göndererek izin alabilir.


4.8 Üçüncü parti donanım ve yazılımlar

Oyun içerisinde avantaj elde edilmesini sağlayacak, VALVE sponsorluğunda veya desteğiyle düzenlenen turnuvalarda kullanımına izin verilmeyen her türlü donanım ve yazılımın kullanımı yasaktır ve hile kullanımı olarak değerlendirilir. Bunun tespiti için başlangıçta VAC ve FACEIT Anti-Cheat sistemlerine güvenilir. Turnuva hakemleri maç kayıtlarını izleyerek de bir oyuncunun hile kullandığına karar verebilir. Herhangi bir oyuncusunun hile kullandığına kanaat getirilen takımlar turnuvadan diskalifiye edilir.


5. Hakemler

Turnuva boyunca hakemler, turnuvanın gidişatı ve olabilecek sorunların çözümünden sorumludur. Hakemler, adil ve tarafsız bir şekilde turnuvayı yönetecek ve verecekleri karar nihai karar olacaktır.

Hakemin aldığı karar son karar olacak ve hakemler, uyarı cezasından diskalifiye cezasına kadar birçok cezayı uygulama hakkına sahiptir.


6. Katılımcı Sorumlulukları

Turnuvaya katılan oyuncuların, çeşitli sorumlulukları vardır. Aşağıdaki olayları gerçekleştiren oyunculara yaptırım uygulanır.


Ayrımcılık/Karalama

Ahlaksızlık

Nefret Söylemleri

Suç Faaliyetleri

Taciz

Milli veya Dini Değerlere Saygısızlık

Hile

Rüşvet

Şike

Kumar


Yaptırımlar, hakemlerce duruma göre aşağıdaki şekillerde uygulanılabilir:


1. Sözlü Uyarı

2. Yazılı Uyarı

3. Diskalifiye


7. Oyuncu Bilgileri

7.1 Bilgi Talep Etme

Talep edildiğinde, oyuncuların tam adlarını, iletişim ayrıntılarını, T.C. Kimlik Numaralarını,doğum tarihlerini, adreslerini ve yüzlerinin açıkça belli olduğu fotoğraflarını içeren tüm bilgilerini Gamerbase’e göndermeleri gerekmektedir.


7.2 Uzaktan Erişim Talep Etme

Gerekli durumlarda turnuva hakemlerinin oyuncuların bilgisayarlarına uzaktan erişim programları yardımı ile kontrol etme amaçlı bağlanma hakkı vardır.Gerekli görülen durumlarda suistimalleri engellemek, daha iyi bir tecrübe sunmak gibi amaçlarla kurallarda değişiklik yapılabilir.